KRC Başkent Tıp Kitabevi 2015 yılında Tülay Karaca tarafından kurulmuştur. Tıp kitaplarının basım ve yayınıyla ilgili tüm hizmet ve çözümleri okurlarıyla buluşturmaktadır.

Kurulduğu günden beri, yayıncılığı amatör bir ruh ve profesyonel bir iş disiplini içinde, mutlak ilkelerinden taviz vermeksizin yürütmeye çalışmaktadır.

MİSYONUMUZ: Her biri kendi alanında yetkin olan akademisyenlerimizle hazırladığımız yayınlarımızda temel hedefimiz; çağdaş, bilimsel yayın çerçevesini alanımızda daha fazla geliştirip yaygınlaşarak, örnek yaratmaktır.

VİZYONUMUZ: Deneyimli kadromuzla; kendini ya da başkalarını tekrarlayan değil, alanımızdaki eksiklikleri yerinde görüp projeler üretmek ve gelen projeleri bu yönde değerlendirip, yayın hayatına kazandırmaktır.

KRC Başkent Tıp Kitabevi, yazarlığa ilk adımını dürüst, güvenilir, profesyonel ve yayıncılık dünyasında kendini ispatlamış bir yayınevi çatısı altında atmak isteyen yazar ve yazar adaylarıyla her geçen büyüyerek, okurlarının da desteğiyle, yayın hayatına devam ediyor….